LÁSKA JE KOUZELNÁ A POMSTA JE SLADKÁ :)

ZDE HODNOCENÍ BLOGŮ ---Tady Hodnocení TS 2/3 komixy
Chceš spřátelit???SEM!!! :)
Pravidla ZDE!! pro sbé :))

Jumpstyle

16. února 2012 v 15:57 | Tý Nuš |  ♥Dance ♥
AHoj,miluju tanec tak jsem se rozhodla že vám udělám rubriku o tanci!
Tenhle článek bude o Jumpstylu,teď se ho učím,není to tak lehké jak se zdá :D
Strašně se mi tenhle tanec líbí... :)
Takže klik celý článek-Najdete tam video a něco o tomhle tanci :)


Ukázka toho co Jumpstyle je:
Začátečkní kroky:

Jumpstyle je moderní tanec, který vznikl okolo roku 1997 v Belgii. Ze zemí Beneluxu se postupně začal šířit do celé Evropy, nicméně Jumpery můžeme najít i v Jižní a Severní Americe nebo v Asii. V Evropě je Jumpstyle nejoblíbenější v Polsku, Rusku a Německu, nicméně známější Jumpery mají i země jako Dánsko nebo Maďarsko. Jumpstyle se samozřejmě udržel v Belgii a Holandsku, i když zde už se "jumpuje" po málu.
Lidem, který tento tanec se říká "Jumpeři". Jumpstyle se tancuje na hudbu Jumpstyle nebo Hardstyle, někteří zkoušejí i Happy Hardcore, normálně se ale rychlost hudby pohybuje mezi 140 a 150 BPM. V tanci by se měly dodržovat beaty, které je jednoduché trefit ve snadších stylech, ve složitých je to o něco těžší.

Podstyly Jumpstyle

  • OldSchool - Tímto stylem začíná skoro každý, kdo se k Jumpstyle dostane. Je to nejjednodušší styl, který zvládne opravdu každý.
  • HardJump - Už o něco náročnější styl než OldSchool, přesto patří k těm lehčím v Jumpstyle. HardJump basis se používá i v jiných Jumpstyle stylech, však triky jsou o něco náročnější.
  • SideJump - Styl, který vychází z podstylu HardJump. Používá stejný basis, často se zde používá trik "Wheel". Velmi oblíbený styl v Rusku.
  • Freestyle HardJump - Styl velmi oblíbený v Německu a také v Rusku. Používá HardJump basis, stejně jako SideJump a OwnStyle, ale v tomto stylu se používají, řekněme, lehčí druhy spinů.
  • OwnStyle - Styl, který vznikl v roce 2008 v Polsku víceméně spojením stylů SideJumpu a TekStyle. Tento styl je možná nejtěžší z celého Jumpstyle tance, předpokladem jsou spiny, větší rychlost tancování a kombinace triků za sebou (HardJump basis zde příliš neuvidíte).
  • StarStyle - Styl, který byl oblíbený v Holandsku, zvlášť v roce 2007. Tento styl nemá žádný basis, proto byl složitější než HardJump. Holandsko bohužel skoro přestalo skákat, a tak je dnes StarStyle tzv. "mrtvým stylem".
  • TekStyle - Styl, který se vyvinul ze StarStyle. Tento styl poznáte na první pohled - nemá žádný basis. Hodně se pracuje také s rukama, v tomto stylu se může v podstatě dělat cokoliv. Zároveň je velmi složitý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama